İŞLEM REHBERİ

NELER YAPABİLİRİM?

Üyelik oluşturmadan gerçekleştirebileceğiniz işlemler aşağıdaki gibidir:

Teklif: Seçmiş olduğunuz ürün sayfasında yer alan veya ilgili sayfada listelediğiniz ürünlerin hemen altında bulunan Satın Al butonuna tıkladığınızda ürün/ürünler sepetinize eklenir. Ürün adedinizi güncelledikten sonra, tekrar Satın Al seçeneğine tıkladığınızda işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Sipariş: Satın almak istediğiniz ürün / ürünleri Satın Al butonuna tıklayarak sepetinize ekleyebilir, sepetinizde yer alan ürünlerin adetlerini güncelleyebilir ve sipariş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüketici iseniz; (Tüketici: Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi) Tüketiciye Yönelik Ön bilgilendirme formu ve Tüketiciye Yönelik Satış Sözleşmesini okuyup, onaylamanız gereklidir.

Ticari Alım Satımlar için; Ticari Alım Satım Sözleşmesini okumanız gereklidir.


SATIN ALMA ADIMLARI NELERDİR?

Tüketici iseniz; (Tüketici: Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi) Tüketiciye Yönelik Ön bilgilendirme formu ve Tüketiciye Yönelik Satış Sözleşmesini okuyup, onaylamanız gereklidir.

Siparişiniz onaylandıktan sonra sipariş takip numarası ile siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Siparişiniz işleme alındıktan sonra 7 gün içinde kargoya, en geç 30 gün içerisinde tarafınıza teslim edilecektir. Satın almış olduğunuz ürünlerin kargo sürecini ise Kullanıcı Menüsü’nde yer alan Kargo Takibi sekmesinden takip edebilirsiniz.

EFT / Havale ile yapacağınız alışverişler için anlaşmalı olduğumuz bankalara ait gerekli bilgileri ilgili sayfada bulabilirsiniz.

Üyeliksiz satın alma
Üye olunmadan satın alma durumunda; Fatura Tipi, Ad, Soyad / Ünvan, Telefon, Vergi Dairesi, TC / Vergi Kimlik No, İl, İlçe ve Adres sahalarının doldurulması gereklidir. Tüketici iseniz; (Tüketici: Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi) Tüketiciye Yönelik Ön bilgilendirme formu ve Tüketiciye Yönelik Satış Sözleşmesini okuyup, onaylamanız gereklidir.

Ticari alımlar
Sepetim Sayfasında listelenen ürünlerinizin adedini belirledikten sonra Satın Al butonu ile Ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada Fatura ve Teslimat Adreslerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Kurumsal olarak yapacağınız alışverişlerde fatura tipini kurumsal olarak belirtmeli, fatura ve teslimat adresini bu doğrultuda oluşturmalısınız. Dilerseniz sayfada yer alan iletişim kutusuna siparişiniz ile ilgili açıklama yazabilirsiniz. Devam Et butonu ile Ödeme Bilgileri ekranına aktarılırsınız. Kredi Kartı yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile yapacağınız işlemler için taksit seçeneklerinden yararlanabilir, güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce kapat işaretini (X) kullanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Tüm bilgilerinizin son kontrolünü yaptıktan sonra “SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ticari alım ve hizmet talebinde bulunuyorsanız; Satış Sözleşmesi içinde yer alan II-Ticari Alım-Satım Sözleşmesini okuyup, onaylamanız gereklidir. Siparişiniz onaylandıktan sonra sipariş takip numarası ile siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Siparişiniz onaylandıktan sonra sipariş takip numarası ile siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Siparişiniz işleme alındıktan sonra 7 gün içinde kargoya, en geç 30 gün içerisinde tarafınıza teslim edilecektir. Satın almış olduğunuz ürünlerin kargo sürecini ise Kargo Firmasının Kargo Takibi sisteminden takip edebilirsiniz.


SİPARİŞİN KAYIT EDİLMESİNE DAİR BİLGİLENDİRME

- Matte® Auto, Tüketici’nin vermiş olduğu sipariş (Tüketici işlemi olarak); onaylanan mesafeli satış sözleşmesi ve cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi üç yıl boyunca saklayacaktır.

- Matte® Auto, Ticari alım satımlarla ilgili verilmiş siparişleri (ticari işlem olarak); onaylanan satış sözleşmesi, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi üç yıl boyunca saklayacaktır.


SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİN ALICI TARAFINDAN SAKLANMASI:

Sipariş Detaylarınızı siparişiniz tamamlandıktan sonra, iletişim bilgilerinizdeki e-posta adresinizden alabilirsiniz.

Siparişlerim e-postası açıldığında, siparişleriniz listelenecektir. Bu alanda ilgili siparişinizi, sipariş numarası ile bulup, Sitemizden Mesafeli Satış Sözleşmesine erişebilirsiniz. Mesafeli Satış Sözleşmesini, kendi lokalinize indirebilir ya da yazdırabilirsiniz.


ÖDEME ŞEKİLLERİ NELERDİR?

Kredi Kartı yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde, elektronik para kuruluşu ve bankanız tarafından sunulan vade farklı 9 takside varan taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.


ÖDEME SAYFASINDA;

1- Fatura Adresi ve kargo teslim adresleri ekleyebilir, mevcut adresinizi güncelleyebilir, silebilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta sorun yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

2- Kargo ve teslimat sepetinizdeki ürünlerin toplam tutarına bakılmaksızın ücretsiz yapılmaktadır.

- Ödeme Seçenekleri alanında kredi kartı-banka kartı alternatiflerinden size uygun olan ödeme tipini seçebilirsiniz.


KARGO VE TESLİMAT

Siparişiniz işleme alındıktan sonra 7 gün içerisinde anlaşmalı kargo firmasına teslim edilir. Satın almış olduğunuz ürünlerin kargo sürecini Kullanıcı Menüsü’nde yer alan Kargo Takibi sekmesinden takip edebilir, teslimat tarihini öğrenebilirsiniz.


TÜKETİCİLER

TÜKETİCİ İSENİZ (Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi); Sipariş özeti bölümünde Ön Bilgilendirme Formunu okudum ve kabul ediyorum, Mesafeli Satış Sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum onay kutularını işaretledikten sonra, Siparişi Onayla butonuna tıklayarak alışverişinizi tamamlamış olursunuz.


TÜKETİCİ İŞLEMLERİNDEN KAYNAKLANAN UYUŞMAZLIKLARA DAİR BİLGİLENDİRME

"Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir.

2019 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvurularda değeri:

5.650 (beş bin altı yüz elli) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,
Büyükşehir statüsünde olan illerde 5.650 (beş bin altı yüz elli) Türk Lirası ile 8.480 (sekiz bin dört yüz seksen) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 8.480 (sekiz bin dört yüz seksen) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 5.650 (beş bin altı yüz elli) Türk Lirası ile 8.480 (sekiz bin dört yüz seksen) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevlidir.
Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır."


SİPARİŞ BİLGİLERİ VE SÜRECİ

Siparişi tamamlamanız ardından siparişiniz ile ilgili bilgiler e-posta adresinize de gönderilmektedir.

Kredi-Banka Kartı kullanılarak yapılan alışverişlerde; bankanız ya da Matte® Auto gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerindeki kayıtlı bir telefon numarasından ve/veya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişiniz kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edilebilmektedir.

Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması ve ‘İnternet Bankacılığı’na açık olması gerekmektedir.


SİPARİŞ İÇERİĞİNDE DEĞİŞİKLİK VE CAYMA HAKKI

Sipariş verildikten sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Tüketicilerin yapmış olduğu siparişler ve işlemlerle ilgili olarak ürünlerin iadesi ile ilgili; Ön bilgilendirme formu ve bu form içinde yer alan Cayma Hakkı bölümünü okuyabilirsiniz.


ÖN BİLGİLENDİRME FORMU VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, 6502 sayılı "Tüketicinin korunması hakkındaki kanun" gereğince tüketici haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin sipariş vermeden önce Ön Bilgilendirme Formunu okuyup onaylamaları; Mesafeli Satış Sözleşmesini de elektronik ortamda okuyup kabul etmeleri gerekmektedir. Tüketici, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyup kabul etmeden netes.com.tr aracılığıyla alışveriş yapamamaktadır.


HEDİYE ÇEKİ

Hediye çeklerimiz seçili ürünler üzerinden tanımlanabileceği gibi, siteye tanımlanmış olan kişi ve kişi gruplarına da tanımlanabilmektedir.


KAMPANYALAR

Matteauto.com’da geçerli, yapacağınız alışverişler sonucunda yararlanabileceğiniz dönemsel kampanyaların detayına internet sayfasımızdan ulaşabilirsiniz.


ÇÖZÜM MERKEZİ

İhtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun ürün / hizmet yönlendirmeleri yapabilmemiz için tarafınıza sunulan bir hizmettir. İletişim sayfasını tıklayarak müşterilerimize yönelik hazırlanan bilgilere erişebilirsiniz.


TEKNİK DOKÜMANLAR

Web sitemize eklenmiş olan tüm ürünlere ait teknik özellikler, kullanım kılavuzu, broşür vb. bilgileri Kurumsal sekmesi altında inceleyebileceğiniz gibi, her ürün içerisine yerleştirilmiş olan Dokümanlar alanından da edinebilirsiniz. Kullanım kılavuzları, sipariş konusu ürünle birlikte kargoyla gönderilmektedir.


TÜKETİCİ İŞLEMLERİNDE İADE VE DEĞİŞİM

TÜKETİCİ, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Tüketicinin cayma bildiriminin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ek masraf talep edilmeksizin tek seferde TÜKETİCİ'ye iade edilir. Cayma hakkı kullanımı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. TÜKETİCİ, cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde malı iade etmek zorundadır, aksi takdirde SATICI’nın cayma hakkının kullanımından doğan bir sorumluluğu doğmayacaktır. Malın iadesinin yapılmaması halinde ortaya çıkacak zararlardan, maddi kayıplardan TÜKETİCİ sorumlu olacaktır.


İADE VE CAYMA HAKKININ KULLANIMIYLA İLGİLİ OLARAK ÖN BİLGİLENDİRME FORMUNUN OKUNMASI GEREKİR.

Cayma Bildiriminin Yapılacağı İletişim Bilgisi

1. Cayma bildirimi;

a. info@matteauto.com adresine e-posta gönderilebilir,

b. İkitelli OSB. Mah. Giyim San. Sit. 2C Blok. No:32102 Başakşehir / İstanbul adresine posta yoluyla gönderilebilir,

Cayma beyanı, başka bir işlemle karışıklığı önleyecek şekilde açık olmalıdır. İçeriğinde muhakkak sözleşme numarası yazmalıdır. Sözleşme numarası belirtilmeyen/yazılmayan cayma bildirimlerinin işleme alınması mümkün olmadığından, bu beyanlar geçersiz sayılacaktırlar. Cayma bildirimde işbu metnin sonundaki form da kullanılabilir.

2. Cayma Hakkı Kullanılamayacak İşlemler Ve Ürünler;

Aşağıda, Tüketici Kanunun’da belirtilen istisnai durumlarla birlikte: TÜKETİCİ, sipariş verdiği ürünün, aynı zamanda Matte® Auto tarafından test yapılmasını talep etmesi halinde, söz konusu ürünle ilgili olarak TÜKETİCİ CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler,

c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan, bu sebeple iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlara ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler,

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler,

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler,

g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

h) Cayma süresi içinde malın işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılmaması sebebiyle değişiklik ve bozulmanın meydana gelmiş olması halinde,

ı) Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler,

i) Satın alınan ürünlerde; kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantlarının çıkarılmış olması, kullanım yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde,

j) Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

Tüketici ürünü kendisine teslim edildiği gibi iade etmekle yükümlüdür. Matte® Auto üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, tahrip, yırtılma ve kullanım hatasından kaynaklanan bir bozulma tespit ederse, ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının dışında yapılacak gönderilerin ücreti tüketici tarafından ödenecektir.


İADE İŞLEMLERİ

- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 15 gün arasında değişmektedir.

- İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelini belirtir ve banka hesap bilgilerinizi isteyen mesaj gönderilmektedir. Bu mesajı aldığınızda info@matteauto.com e-posta adresimize, iadenizin bedeli nispetinde ürün ya da para iadesi seçeneklerinden birini talep ettiğinizi belirten maili göndermelisiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, talebinize ilişkin maili alınır alınmaz, iade işlemlerine başlanılacaktır. Siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise hesap bilgilerini göndereceğiniz banka hesabınıza yansıtılacaktır.


GÖRSEL VE İÇERİK KULLANIMI

Matteauto.com görselleri ve içeriğinin telif hakları Matte Auto Oto Yedek Parça San. ve Dış Tic. Ltd. Şti ’ye aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.


E BÜLTEN ÜYELİĞİ VE ÜYELİK İPTALİ

E-Bülten’e üye olarak önemli kampanyalar ve yeni ürün duyurularından haberdar olabilirsiniz. Üye olmak için web sitemizde herhangi bir sayfa üzerindeyken en alt sol köşede yer alan E-BÜLTEN üyelik çubuğuna e-mail adresinizi girmeniz ve ekle butonuna basmanız yeterli olacaktır. E-Bülten üyeliğinizi sonlandırmak için yine aynı alanda bulunan Aboneliği İptal Et seçeneğine tıklayarak açılan sayfada e-mail adresinizi girmeniz gerekir. Abonelikten Beni Çıkar butonuna tıkladığınız anda e-postanıza gelecek olan linki tıklayarak E-Bülten üyeliğinizi pasif hale getirebilirsiniz.


İLETİŞİM FORMU

Bize iletmek istediğiniz tüm soru ve önerilerinizi İletişim sekmesine tıkladığınızda açılan sayfadan ulaştırabilirsiniz.


KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Kişisel Verilerin Korunmasına dair detay bilgiler için web sitemizde yayınlanmakta olan Kişisel Verilerin Korunması(Aydınlatma Metni) linkini tıklayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO
12 TAKSİT SEÇENEĞİ
SÜPER HIZLI GÖNDERİM
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ