SIKÇA SORULAN SORULAR
Matte Kar Çorabı?

Matte Kar Çorapları Karlı ve Buzlu yol koşulları için tasarlanmış; tüm zorlu yol koşullarında aracınızın güvenle ilerlemesini sağlayan, birçok kullanım simulasyonunda Klasik Kar Zincirlerinden veya Kar Lastiklerinden daha yüksek performans gösteren yardımcı bir kış ürünüdür.

Matte Kar Çorabını hangi durumlarda kullanmalıyım?

Matte; Karlı ve Buzlu yol koşullarında aracınızın yere tutunmasını çok yüksek oranda arttırır. Ürünün uzun yıllar kullanılabilmesi için aracınız asfalta gelmeden çorabı lastikten ayırmanız önerilir. Asfalt, Toprak veya Mıcır Yolda kullanım ürün ömrünü kısaltabilir.

Matte Kar Çorabını hangi hızda kullanmalıyım?

Öncelikle yolcu güvenliği açısından 40km/s hızı geçmemeniz önerilir. Tüm çevre etkenlerideğerlendirilerek, etrafınızdaki araçlar ile aynı seyir hızına sahip olmanız gereklidir.

Aracım önden çekişli değil. Matte Kar Çorabını nasıl kullanmalıyım?

Matte Kar Çorabını araç itiş lastiklerine takmanız gerekmektedir. Araç çekiş sisteminin önden veya arkadan olması, çorabın etkisinin azalmasına sebep olmaz. Tüm çekiş sistemleri için ideal kullanım sağlar.

Aracım 4x4. Matte Kar Çorabını nasıl kullanmalıyım?

Araç çekiş sisteminin önden veya arkadan olması, çorabın etkisinin azalmasına sebep olmaz. Aracınızın veya yolun o anki durumununa göre Matte Kar Çoraplarını istediğiniz lastiğinize takabilirsiniz.

Matte Kar Çorabını hangi araçlarda kullanabilirim?

Matte Kar Çorapları tüm araç lastik ebatları ve tüm araçlar için tasarlanmıştır. Arabalar, Hafif Ticari Araçlar, SUVler, Minibüs gibi tüm araçlarda kullanılabilir. Toplam araç ağırlığı3,5 tonu geçmediği müddetçe Matte Kar Çorapları kullanılabilir.

Aracımda ESP/ABS var. Matte Kar Çorabını kullanabilir miyim?

Matte Kar Çorapları ESP, ASC+T, ASR, ABS gibi tüm elektronik sistemlerle uyumlu çalışır. Araç elektronik sürüş destek sistemlerine kesinlikle zarar vermez.

Matte Kar Çorabını kullanımdan sonra ne yapmalıyım? Yıkayabilir miyim?

Kullanım sonrasında Matte Çoraplarını lastiğinizden çıkartın. Kutu içerisinde bulunan "ISLAK TAŞIMA" poşetine koyduktan sonra büzgülü olan poşet ağzını kapatın. Pratik taşıma çantası içerisinde bagajınıza koyunuz. Ürünün araçta koku yapmaması için kullanım talimatlarında belirtildiği şekilde yıkayıp, kurutabilirsiniz.

Aracımın lastik ve davlumbaz aralığı çok dar. Matte Kar Çorabını kullanabilir miyim?

Matte Kar Çorabı araç lastiği üzerinde ince bir tabaka oluşturarak yola tutunmayı sağlar. Bu nedenle araç mekanik aksamına temas etmesi neredeyse imkansızdır. Montaj sonrasıkontrol edilerek güvenle kullanılabilir.

ÜCRETSİZ KARGO
12 TAKSİT SEÇENEĞİ
SÜPER HIZLI GÖNDERİM
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ